Skip to product information
1 of 2

Sarcastic Brands

Серум "цврст верник".

Серум "цврст верник".

Regular price $39.00 USD
Regular price Sale price $39.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.

Опис

Откријте ја моќта на нашиот цврст серум за вашите очи и фини линии. Формула против стареење, без маснотии за подобрување на изгледот на кожата и намалување на темните кругови под очите. Намалете го отокот и подмладете ја кожата со нашиот цврст серум и внесете рамнотежа на вашата кожа. Екстрактот од краставица и зацврстувачките пептиди ќе ја остават вашата кожа блескава и полна.

Придобивки

  • Без мирис
  • Гелот од алое вера ја оживува кожата
  • Екстрактот од краставица ги детоксицира клетките на кожата
  • Зацврстувачките пептиди ги затегнуваат фините линии
  • Веган
  • Без парабен
  • Амбалажа што може да се рециклира
  • 20mL

Апликација

  • Нанесете на чиста кожа наутро и навечер пред навлажнување
  • Масирајте во кожата за целосна апсорпција

Состојки

Аква, глицерин, пропанедиол, екстракт од овошје Cucumis Sativus (краставица), полисорбат 20, аква, стеарт-20, Н-хидроксисуцинимид, хризинпепт, палмитоил, Палмитоил тетрапептид-7, ксантанска гума, палмитоил трипептид-1, натриум глуконат

View full details