Skip to product information
1 of 2

Sarcastic Brands

Хранлив крем за раце „Handle It“.

Хранлив крем за раце „Handle It“.

Regular price $33.00 USD
Regular price Sale price $33.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.

Опис

Дали на вашите раце им треба дополнителна љубов? Пробајте ја нашата крема за раце со лесно мирис и без маснотии. Нашиот хранлив крем за раце обезбедува врвно ниво на хидратација, комплетно со ботанички масла. Ќе откриете дека ботаничките масла ја лекуваат кожата со подобрување на протокот на крв во клетките на кожата, намалувајќи ги фините линии, брчките и пигментацијата поврзана со стареењето. Зголемете ја мекоста на вашите раце со додадените витамини А, Ц, Д и Е.

Придобивки

  • Ботаничките масла како авокадо и семе од грозје ги намалуваат фините линии и пигментацијата
  • Витамините А, Ц, Д и Е промовираат сјај и мекост на кожата
  • Веган
  • Без суровост
  • Без парабен
  • Амбалажа што може да се рециклира
  • 120mL

Апликација

  • Нанесете на раце по потреба

Состојки

Аква, стеаринска киселина, масло од семе Helianthus Annuus (сончоглед), триглицерид каприл/каприк, цетеарил алкохол, полисорбат 60, масло од семе од грозје, (Јојоба) масло од семе, масло Persea Gratissima (авокадо), глицерил стеарат, цетил алкохол, глицерин, мирис, цетеарил алкохол, циклометикон, токоферил ацетат, бутироспермум паркии (шеа) путер, тетраутерил, тетраутерил баденсис Сок од лист, ксантанска гума, натриум глуконат, алантоин

View full details