Skip to product information
1 of 4

Sarcastic Brands

Колагенски хидратантен крем против стареење „Погоди кој се врати“.

Колагенски хидратантен крем против стареење „Погоди кој се врати“.

Regular price $35.00 USD
Regular price $68.00 USD Sale price $35.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.

Опис

Нашиот хидратантен колаген против стареење е совршен начин за освежување на уморната кожа и намалување на брчките. Збогатен со екстракт од кора од персиско свилено дрво и екстракт од цвет од Spilanthes acmella, овој луксузен крем се нанесува како свила и брзо се впива, оставајќи ја нежната кожа околу очите веднаш мазна и затегната. Разбудете се со чувство на потполно подмладување! Оваа формула за максимална јачина помага да се отстранат знаците на стареење и да се заштити кожата, давајќи ви младешки сјај. Нејзините антиинфламаторни моќи ги смируваат оштетените клетки на кожата, овозможувајќи им да се опорават и регенерираат за поголема еластичност, така што секоја апликација се чувствува како момент на луксузно разгалување.

Придобивки

  • Колоидна овесна каша ја задржува влагата
  • Колагенот ја подобрува еластичноста на кожата
  • Алое и витамин Е за дополнителен сјај
  • Без суровост
  • Без парабен
  • Амбалажа што може да се рециклира
  • 50mL

Апликација

  • Нанесете на исчистена кожа, наутро и навечер

Состојки

Аква, сок од лист од алое барбаденсис, каприлен/каприк триглицерид, етилхексил палмитат, глицерин, коко-каприлат, дистеароилетил Димониум хлорид, глицерил стеарат, цетил алкохол, Avena Sativa (Овесна кола), Феноксиетанол, Каприлил гликол

View full details