Skip to product information
1 of 1

Sarcastic Brands

Сакастичните кучки сапун од рузмарин

Сакастичните кучки сапун од рузмарин

Regular price $18.00 USD
Regular price Sale price $18.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Формула

Подигнете ја вашата игра за нега на кожата со нашиот природен сапун бар. Изработен со најчисти масла од растително потекло и збогатен со свежо козјо млеко од фармата, тој е совршен спој на најдоброто од природата. Искусете го нежното пилинг на прашокот од семки од кајсија и придобивките од маслото од маточина што ја сака кожата. Без разлика дали се борите против акните или само го барате тој блескав сјај, овој бар е вашиот билет за хидрирана, освежена кожа. Откријте ја негата на кожата која навистина ја храни. 🌱✨


Маслиново масло Olea Europaea, масло Cocos Nucifera (кокосово), масло од Elaeis Guineensis (дланка), вода/вода/вода, натриум хидроксид, путер Butyrospermum Parkii (шеа), Lavandula Officinalis Flower, Rosmarinus Flower Officinalis масло од лист, Persea Gratissima (авокадо) масло, Ricinus Communis (рицинус) масло од семе, козјо млеко


За да користите природен сапун, намачкајте ги рацете или крпата со млака вода. Исплакнете темелно, исушете го и уживајте во освеженото и сјајно чувство на вашата кожа.
Нежно пенајте го сапунот додека не се формира богата пена. За оптимални резултати, користете го секојдневно или по потреба врз основа на вашата рутина за нега на кожата.
Нанесете ја пената на лицето или телото со кружни движења, дозволувајќи му на пудрата од семки од кајсија да ексфолира и маслото од лимонска трева да ја направи својата магија.


Нето тежина од 120 g
View full details