Skip to product information
1 of 1

Sarcastic Brands

Саркастични кучки сапун од пеперминт

Саркастични кучки сапун од пеперминт

Regular price $18.00 USD
Regular price Sale price $18.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Формула

Нурнете во заживувачка оаза со нашиот сапун од пеперминт. Не се работи само за чистота - тоа е терапевтска пауза. Нека ве обви кул, остар мирис на пеперминт, разбудувајќи ги вашите сетила и расчистувајќи ја маглата од долгиот ден. Неговата кремаста прегратка не само што чисти, туку и ја навлажнува, оставајќи ја вашата кожа да се чувствува еластична и обновена. Збогатен со симфонија на природни масла и шеа путер, овој сапун гарантира дека бариерата на вашата кожа останува недопрена. И со пецкање на есенцијалните масла од еукалиптус и пеперминт, секоја бања се чувствува како енергично спа одморалиште.


  • Енергична симфонија за вашата кожа - оживувачка, смирувачка и длабоко хидратантна.
  • Елеганцијата не е ограничена. Нашиот сапун одговара на секое расположение и момент, без разлика дали станува збор за чистење на лицето, туширање, бричење или едноставно миење на рацете.
  • Чисто природно. Без синтетички бои. Без парабени. Само чиста, автентична грижа.
  • Разновидноста во својата најдобра форма - погодна и за кралевите и за кралиците за нега на кожата.
  • Крем, хидратантно уживање, нашиот сапун освежува и подмладува, оставајќи ја вашата кожа да се чувствува разгалено.

Олеа Европа (маслиново), масло од кокос нуцифера (кокос), масло од јадро Elaeis Guineensis (дланка), вода/ аква/ вода, натриум хидроксид, путер бутироспермум паркии (шеа), путер од еукалиптус, гла Arvensis масло од лист, Ricinus Communis (рицинус) масло од семе, козјо млеко


Нето тежина од 120 g
View full details