Skip to product information
1 of 1

Sarcastic Brands

Саркастични кучки органски сапун од јаглен

Саркастични кучки органски сапун од јаглен

Regular price $18.00 USD
Regular price Sale price $18.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Формула

Откријте ја трансформативната моќ на нашиот сапун од јаглен. Изработен од врвни растителни масла, овој сапун не само што нуди навлажнувачки допир, туку и длабоко нурнува за да ја подмлади вашата кожа. Јагленот, познат по своите својства за детоксикација, работи вредно за да ги отпушти порите и да ги елиминира нечистотиите. Плус, природните својства за дезинфекција обезбедуваат чиста и здрава кожна бариера. Збогатена со козјо млеко, вашата кожа ќе биде третирана со есенцијални хранливи материи и нежна ексфолијација, оставајќи ѝ чувство на освежување и еластичност. Со богата пена и смирувачка арома, овој сапун е суштински додаток на вашиот секојдневен ритуал за нега на кожата, ветувајќи долгорочни придобивки.


  • Нашиот сапун од јаглен е направен со природни состојки. Дизајниран е да обезбеди чувство на чистота без да остава остатоци.
  • Овој сапун содржи мешавина од состојки од растително потекло, со цел да се добие искуство со шампанско миење.
  • Формулиран е со јаглен, кој често се користи за нега на кожата поради неговите различни својства.
  • Нашиот сапун има шеа путер, познат по своите компоненти што ја сакаат кожата.
  • Направен е без одредени хемикалии и е наменет за различни типови на кожа, вклучувајќи ги и оние со чувствителна кожа.
  • Некои луѓе користат производи како нашите за удобност на кожата.
  • Повеќенаменски сапун! Размислете за миење лице, миење тело, па дури и за бричење, погодни за сите.
  • Уживајте во ароматичните нијанси на лаванда, маточина, сандалово дрво и розово дрво.

Маслиново масло од олеа Европа, масло од кокос (кокос), масло од јадро Elaeis Guineensis (дланка), вода (аква), натриум хидроксид, путер Бутироспермум Паркии (шеа), Рицинус Комунис (рицинус) , Козјо млеко, цветно масло од Lavendula Angustifolia (лаванда), масло од билки Cymbopogon Flexuosus, масло од албум Santalum (сандалово дрво), масло од Aniba Rosaeodora (розово дрво), прав од јаглен. Мирис - Лаванда, маточина, сандалово дрво и розово дрво.


Нето тежина од 120 g
View full details