Skip to product information
1 of 1

Sarcastic Brands

Сакастични кучки сапун од лаванда

Сакастични кучки сапун од лаванда

Regular price $18.00 USD
Regular price Sale price $18.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Формула

Лаванда Блис сапун бар: Хидратантната мешавина од кокосово и маслиново масло го исполнува смирувачкиот допир на лавандата, обезбедувајќи освежување и на вашата кожа и на сетилата. Зајакнат со рузмарин за бистрина и контрола на акните и збогатен со масло од авокадо за длабока исхрана. Совршен за сите типови на кожа, особено за оние со чувствителност или проблеми со акни. Нежно, смирувачко и подмладувачко.


Маслиново масло Olea Europaea, масло Cocos Nucifera (кокосово), масло од Elaeis Guineensis (дланка), вода/вода/вода, натриум хидроксид, путер Butyrospermum Parkii (шеа), Lavandula Officinalis Flower, Rosmarinus Flower Officinalis масло од лист, Persea Gratissima (авокадо) масло, Ricinus Communis (рицинус) масло од семе, козјо млеко


Нето тежина од 120 g
View full details