Skip to product information
1 of 1

Sarcastic Brands

Сакастични кучки сапун од кајсии

Сакастични кучки сапун од кајсии

Regular price $18.00 USD
Regular price Sale price $18.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Формула

Го претставуваме нашиот врвен природен сапун бар, прецизно направен со висококвалитетни растителни масла дизајнирани да ја негуваат и омекнуваат кожата. Вклучува свежо козјо млеко, познато по својата богата содржина на витамини и неспоредливите навлажнувачки придобивки. Зајакнат со прав од семки од кајсија, овој сапун нуди нежна ексфолијација, обезбедувајќи кожата да остане освежена и ревитализирана. Дополнително, инфузијата на маслото од маточина се справува со проблеми како што се акните и прекумерната маснотија. Имено, нашата формула, исто така, воспоставува заштитна бариера за минимизирање на загубата на влага, овозможувајќи и на вашата кожа да ја задржи својата виталност и сјај. Искусете ја рафинираната нега на кожата со нашиот природен сапун бар.


  • Нуди длабоко чистење на порите.
  • Формулиран за ознаки и дамки.
  • Мешавина за навлажнувачки потреби.
  • Создадено да помага при секојдневната нечистотија, масло и шминка.
  • Дизајниран со освежувачки елементи.
  • Наменет кон решавање на проблемите со акните и мрсната кожа.
  • Содржи природни зрнца за пилинг.
  • Повеќенаменски: погоден за потребите на лице, тело, раце и бричење.
  • Направено без специфични хемикалии. Наменет за различни типови на кожа.
  • Мириса со маточина. 🍋

Маслиново масло од Olea Europaea, масло од Cocos Nucifera (кокос), масло од Elaeis Guineensis (дланка), вода/ аква/ вода, натриум хидроксид, прашок од семе од Prunus Armeniaca (кајсија), Ricinus Communis (Ca) Масло од семе, масло од лист Cymbopogon Flexuosus, масло од Prunus Amygdalus Dulcis (сладок бадем), козјо млеко


Примената на нашиот производ е лесно! Само навлажнете ја кожата со млака вода, земете мала количина и нежно масирајте со кружни движења. Исплакнете темелно и исушете го. За оптимални резултати и заживувачко искуство, вдишете го освежителниот мирис на маточина за време на нанесувањето. Погоден за секојдневна употреба или како посебен третман за вашата кожа.


Нето тежина од 120 g
View full details