Skip to product information
1 of 1

Sarcastic Brands

Сакастичните кучки сапун од еукалиптус

Сакастичните кучки сапун од еукалиптус

Regular price $18.00 USD
Regular price Sale price $18.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Формула

Нашиот сапун од еукалиптус и пеперминт е природен лек за стрес, со остар и ладен мирис кој ги буди сетилата и го расчистува умот. Мекиот кремаст сапун ќе ве освежи додека ја смирува и хидрира кожата. Нејзината заживувачка арома, богата и кремаста пена обезбедува длабинско чистење додека ја навлажнува кожата и ќе ве остави со светли очи, копнеж да се справите со денот. Формулиран со мешавини на природни масла, смирувачки шеа путер за задржување на природната бариера на кожата и освежувачка мешавина од есенцијални масла од пеперминт од еукалиптус за да се создаде енергично искуство за капење.


  • Овој производ ја оживува, смирува и хидрира кожата.
  • Има возбудувачка арома која е разноврсна и може да се користи како сапун за лице, сапун за тело, сапун за бричење или сапун за раце и за мажи и за жени.
  • Не содржи хемикалии и е направен без употреба на вештачки бои или парабени.
  • Сестрано е и може да се користи како сапун за лице, сапун за тело, сапун за бричење или сапун за раце, за мажи и жени
  • Овој производ е погоден за сите типови кожа.

Олеа Европа (маслиново), масло од кокос нуцифера (кокос), масло од јадро Elaeis Guineensis (дланка), вода/ аква/ вода, натриум хидроксид, путер бутироспермум паркии (шеа), путер од еукалиптус, гла Arvensis масло од лист, Ricinus Communis (рицинус) масло од семе, козјо млеко


Нето тежина од 120 g
View full details