Skip to product information
1 of 1

Sarcastic Brands

Сакастичните кучки сапун од босилек

Сакастичните кучки сапун од босилек

Regular price $18.00 USD
Regular price Sale price $18.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Формула

Нурнете во искуство за чистење како ниеден друг со нашиот природен сапун од Neem и босилек. Дизајниран за модерните познавачи на кожата, овој сапун е повеќе од обичен ритуал за чистење - тоа е грижа за себе во кафеана.

Ослободете ја двојната моќ на Ним и Василиј. Додека Neem ја чува вашата кожа заштитена од секојдневното градско мелење и изложеност на УВ, босилекот танцува на вашата кожа, се бори против оштетувањето и ја одржува блескава и младешка.

Зошто да застанете на Ним и Василиј? Овој бар за убавина го наполнивме со козјо млеко. Тоа е како спа ден под туш, бидејќи нежно ја пилинг и разгалува вашата кожа, оставајќи ѝ ништо помалку од луксуз.

Без разлика дали имате кожа која е малку премногу чувствителна или сте благословени со избалансирана палета , нашиот природен сапун од Neem и босилек е вашата дневна доза на чисто, свежо и сјајно.


  • Нурнете длабоко со прецизност на порите, бришејќи го денот и сите негови нечистотии.
  • Нашите природни зрнца за пилинг знаат само како да ја натераат вашата кожа да пее - нежно бришејќи го старото, откривајќи помек вас.
  • Кажете му збогум на вештачките. Нашиот сапун е доказ за најдоброто во природата - со нула парабени или синтетички бои.
  • Зошто да се ограничи убавината? Без разлика дали тоа е вашето лице, тело или раце, или дали сте тој или таа - овој сапун е новиот BFF на вашата кожа.
  • Со природен мирис, бидејќи вашата кожа заслужува автентична прегратка. Размислете за свежи полиња со лимонска трева во зори.

Маслиново масло Olea Europaea, масло Cocos Nucifera (кокос), масло од Elaeis Guineensis (дланка), вода/ аква/ вода, натриум хидроксид, путер Butyrospermum Parkii (шеа), семе Azadirachta Odicam Oil Масло од базиликум, масло од цвет од лавандула ангустифолија (лаванда), масло од семе Ricinus Communis (рицинус), козјо млеко


Нето тежина од 120 g
View full details