Skip to product information
1 of 1

Sarcastic Brands

Решение за отстранување шминка „Повлечете лево“.

Решение за отстранување шминка „Повлечете лево“.

Regular price $21.00 USD
Regular price Sale price $21.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.

Опис

Нашето решение за отстранување шминка е она што треба да го додадете во вашиот комплет за нега на кожа! Со свежа формула на база на вода, нашето решение е ултра нежно и меко за сите типови кожа. Со лесна формула, ќе видите како решението функционира брзо за да ја отстрани шминката од вашата кожа. Избришете ја шминката без мрсни остатоци, за да можете повторно да нанесете шминка веднаш по чистењето доколку е потребно! Одржувајте ја вашата деликатна кожа свежа и чиста со нашето решение за отстранување шминка!

Придобивки

  • Не иритирачки за сите типови кожа
  • Нема мрсни остатоци по употреба
  • Без парабен
  • Амбалажа што може да се рециклира
  • 100 mL / 3,38 ml oz

Апликација

  • Користејќи памучна подлога, измете ја секоја област од твоето лице што има шминка
  • Следете го омиленото средство за чистење и хидратантна крема

Состојки

Аква, Peg-6 каприлни/капрични глицериди, бутилен гликол, Peg-400, динатриум кокоамфодиацетат, коцет-7, Ppg-1 peg-9 лаурил гликол етер, Peg-40 хидрогенизирано рицинусово масло, цетилпиридиниум хлорид, Dmdm хидантоин, бутилен гликол, јодопропинил бутилкарбамат, лимонска киселина, парфем

View full details