Skip to product information
1 of 2

Sarcastic Brands

Биоразградливи памучни брисеви „Држи се до планот(т)“.

Биоразградливи памучни брисеви „Држи се до планот(т)“.

Regular price $9.00 USD
Regular price Sale price $9.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.

Опис

Додадете ги овие ултра-меки, 100% чист памук и биоразградливи брисеви во вашата секојдневна рутина за убавина. Никогаш не грижете се дека ќе направите грешки при шминкањето - користете ги овие памучни брисеви за да направите допири и да ги избришете несовршеностите. Совршени за сите типови кожа, целосно искористете ги нашите памучни брисеви од чист памук и стебло од бамбус за чистење уши, нанесување шминка и отстранување! Најдобриот дел? Секој памук е биоразградлив, еколошки и за еднократна употреба. Нашите памучни брисеви комбинираат луксуз и одржливост со нивните ултра меки, 100% чисти стебла од памук и бамбус, совршени за допири и отстранување на несовршеностите. Внимателно изработени за да бидат хипоалергични и погодни за сите типови кожа, нашите брисеви нудат удобна, еколошка опција која нема да остави зад себе трага. Пробајте ги сами за да откриете зошто се совршени за чистење уши, нанесување шминка и отстранување.

Кутијата содржи 200 брисеви.

Придобивки

  • Направено со 100% чист памук
  • Еколошко, биоразградливи стебла од бамбус
  • Надворешниот картон е 100% рециклиран
  • Погоден за сите типови кожа
  • Вклучува 200 памучни брисеви

Апликација

  • Користете при нанесување и вадење шминка и чистење уши
  • Фрлете го по употреба

Состојки

 100% чист памук, бамбус

View full details