Skip to product information
1 of 3

Sarcastic Brands

Активен крем "Eye Can't Even".

Активен крем "Eye Can't Even".

Regular price $28.00 USD
Regular price $34.99 USD Sale price $28.00 USD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.

Опис

Нашиот активен крем за очи ги затегнува тие фини, чувствителни линии околу вашите очи. Нашата формула е збогатена со екстракт од кора од персиско свилено дрво, кој ја ревитализира енергијата на клетките и уморната кожа. Екстрактот од цвет од акмела од Spilanthes е уште една природна состојка која се наоѓа во нашата активна крема за очи која ја зацврстува кожата и ги намалува брчките. Нашиот активен крем за очи се нанесува како свила и се впива во кожата, брзо измазнувајќи ја кожата околу очите. Кој е подобар начин да ја завршите ноќта и да се разбудите освежени? Искусете ги ефектите на нашите луксузни состојки, кои промовираат регенерација на клетките, ги намалуваат брчките и ја зацврстуваат нежната кожа околу вашите очи. Додека го нанесувате кремот околу очите, сензуалната мешавина од текстури слични на свила и природни мириси ќе ве однесе во ноќ на релаксација и подмладување. Разбудете се со освежен тен и светли очи.

Придобивки

  • Излеано со кора од персиска свила за ревитализација на кожата
  • Израмнување на тенот и брчките преку ноќ
  • Без суровост и без талк
  • Без парабен
  • Амбалажа што може да се рециклира
  • 15mL

Апликација

  • Се нанесува секој ден, пред дневните навлажнувачи и креми за сончање или навечер по чистењето.

Состојки

Аква, диметикон, C12-15 алкил бензоат, глицерин, цетеарил алкохол, каприлен/каприк триглицерид, цетил алкохол, диметикон/ винил диметикон вкрстен полимер, глицерил стеарат, PEG-100 цетеарил алкохол, јадеше , Кополимер натриум акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат, 1,2-хександиол, каприлил гликол, ксантанска гума, изохексадекан, екстракт од овошје од Cucumis Sativus (краставица), пантенол, Carthamus Tinctorius (Safflower, 0 Butaylsoed) ене Гликол, карбомер, полисорбат 20, палмитоил олигопептид, палмитоил тетрапептид-3

View full details